Eğitim

Okulumuz 2-5 yaş dönemindeki çocuklara her biri alanında uzman yabancı öğretmenlerle İngilizce, Fransızca ve Türkçe eğitim olanağı sağlamaktadır. 2 yaş sınıflarımız ilk 6 ay ve ikinci 6 ay doğanlar olmak üzere ikiye ayırılmaktadır. 2 yaş gruplarında 8-10 öğrenci, 3 ve 4 yaş gruplarında ise 10-12 öğrenci bulunmaktadır.

Genel Amaç:

2 yaş gruplarında; toplumsal kurallara uyabilme, duygusal yönden rahatlama, sağlıklı özgüven oluşturma, öz-bakım becerilerini kazanabilmeleri gibi temel alışkanlıklar edinmelerini sağlamaktır. Sorunsuz bir kişilik ve sağlıklı bir bedenin geliştirilmesi için bazı bilgiler, beceri, tutum ve alışkanlıklar, eğitim programları ile verilmeye çalışılmaktadır.

3 yaş gruplarında; iki yaş grubu eğitim amaçlarına ek olarak, sistemli düşünme alışkanlığını kazandıracak ve onları bir üst yaş grubuna hazırlayacak nitelikte eğitim programı uygulanır.

4 yaş gruplarında; eğitim, genelde yıl boyunca kazandırılması gereken konu, kavram ve becerileri kapsar. Gözlemsel ve deneysel öğrenme esastır. Programın bir başka amacı ise çocukların ilkokula hazır bireyler olarak yetiştirilmeleridir.

Eğitim Saatlerimiz:

Yarım gün sabah grubu: 09:00 – 13:00
Tam gün grubu: 09:00 – 16:00

Devam Koşulları:

Okulumuzun akademik takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tarihler doğrultusunda oluşturulur. Eylül ayı okulumuza ilk defa başlayacak öğrencilerimiz için Her yıl programın ilk ayı çocuklarımızın okula uyum göstermeleri için değerlendirilir. Eğitimin yoğunluk kazanması 1 Ekim tarihinden itibaren başlar. Programlar haziran ayı sonunda tamamlanır. Haziran ayının son onbeş günü açık hava uğraşları, spor ve gezilerin ağırlık kazandığı dönemdir. Okulumuzda ilkokulların sömestr programına göre iki haftalık bir yarıyıl dinlenme tatili uygulanır. Ayrıca resmi tatillerde ve ilkokulların tatil edildiği günlerde çocuk evimiz de kapalıdır.

Okul Servislerimiz:

Şoförlerimiz daha önceden belirlenen saatlerde çocukları evlerinin önünden alır, dönüşte hostesimiz eşliğinde evlerine bırakılırken annelerine veya önceden belirtilen kişiye teslim edilir.

Beslenme:

Aylık beslenme çizelgeleri çocukların yaş gruplarına göre yeterli ve dengeli beslenme gerekleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Aylık bültenimizle yollanan yemek-kahvaltı listemizden, velilerimiz çocuklarının günlük beslenme programını izleyebilirler. Alışverişlerimiz günlük olarak personelimiz tarafından yapılmaktadır.